S3G800-BD57-31
S3G800-BD57-31
EBM Papst SKU: S3G800BD5731
Beskrivning:
  • Säkra betalningmetoder
  • Luftflöde: 10 380 m³/h vid 70 Pa
  • Spänning: 230 V AC (200–277 V AC), 50/60 Hz
  • Effekt: 480 W, märkström 2,1 A
  • Varvtal: 630 rpm
  • Kapslingsklass: IP55
  • HyBlade-hjul med 5 sickelformade blad
  • RS-485 MODBUS-RTU, aktiv PFC och mjukstart
  • Förseglade kullager, driftsätt S1
Teknisk specifikation
PDFDatablad (PDF) - Ladda ner
ProduktattributVärde
Luftflöde vid 0 Pa10380 m³/h
Varvtal630 rpm
Effekt480 W
Frekvens50/60 Hz
Spänning230 V AC VAC
StativFläkten är en panelmonterad axialfläkt i storlek 800 mm med skyddsgaller för fullständigt munstycke. Skyddsgallret är tillverkat av stål belagt med svart plast (RAL 9005). Monteringsläget är axel horisontellt eller rotor nedåt som standard; rotor uppåt är möjligt på begäran. Kondensatdräneringshål finns på rotorsidan och fläktens totalvikt är 16,8 kg.